حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

گزارش نادرستی مشخصات

آداپتور فیبرنوری نگزنس  LC-LC سینگل مود داپلکس UPC

  • آداپتور فیبرنوری
  • برند نگزنس
  • کانکتور LC-LC
  • کابل فیبر نوری سینگل مود داپلکس
  • UPC

تماس بگیرید

آیا قیمت مناسب‌تری سراغ دارید؟
بلیخیر
موجود است
آماده ارسال
تضمین بهترین قیمت
ضمانت اصل بودن
ارسال سریع کالا
امکان عودت وجه
نقد و بررسی اجمالی

آداپتور فیبرنوری نگزنس  LC-LC سینگل مود داپلکس UPC چیست و چه کاربردی دارد؟ برای اسخگویی به این سوال شما باید اطلاعاتی در مورد کانکتور فیبر نوری LC داشته باشید. کانکتور فیبر نوری یک دستگاه انعطاف پذیر است که می تواند کابل فیبر نوری را به سرعت متصل و جدا کند. انواع زیادی از انواع کانکتور فیبر ، از جمله کانکتور فیبر LC، اتصال فیبر SC، اتصال فیبر FC، اتصال فیبر ST و غیره موجود است. در این میان کانکتور فیبر نوری LC یکی از رایج ترین انواع کانکتور فیبر نوری است.

کانکتور فیبر LC چیست؟

کانکتور LC یک کانکتور فرم فاکتور کوچک (SFF) است که برای اتصال فیبرهای LC در جایی که نیاز به اتصال یا قطع اتصال است طراحی شده است. کانکتور LC اولین بار توسط Lucent Technology برای استفاده در محیط TelCo توسعه یافت. از این رو، LC بیشتر مخفف عبارت Lucent Connector است. علاوه بر این، LC همچنین می تواند مخفف Little Connector و Local Connector باشد. این کانکتورهای LC از اجزای سنتی کانکتور استاندارد استفاده می کنند اما با یک فرول سرامیکی 1.25 میلی متری.

انواع کانکتورهای فیبر LC

کانکتورهای LC دارای تلرانس تک حالته و چند حالته هستند. انواع پولیش کانکتور LC در UPC و APC موجود است. کانکتور فیبر LC APC دارای زاویه هشت درجه برای به حداقل رساندن انعکاس پشت است و با محفظه سبز رنگ و بوت رفع فشار قابل تشخیص است. در حالی که اتصال فیبر LC UPC را می توان به راحتی با رنگ آبی تشخیص داد. به طور کلی، دو نسخه از کانکتورهای LC موجود است: کانکتور جامپر و کانکتور BTW.

کانکتور جامپر را می توان برای خاتمه سیمپلکس و داپلکس 1.6 تا 2.0 میلی متری استفاده کرد. به دلیل یک ماشه و قفل استاندارد، اتصال و جدا کردن آن راحت است. علاوه بر این، کانکتور جامپر برای استفاده در LAN، دفاتر مرکزی، و در پچ‌کوردها برای سیستم‌های توزیع محلی در نظر گرفته شده است.

کانکتور BTW (پشت دیوار) نسخه کوتاه تری از LC است که برای نصب روی فیبر 0.9 میلی متری در نظر گرفته شده است. معمولاً در قسمت پشتی تجهیزات استفاده می شود. علاوه بر این، کانکتور BTW معمولاً از گیره انگشتی و چفت باز استفاده می کند که باعث می شود کانکتور BTW به راحتی درگیر و جدا شود.

مزایای آداپتور فیبرنوری نگزنس  LC-LC سینگل مود داپلکس UPC چیست؟

امروزه کانکتورهای فیبر نوری LC در بازار بسیار محبوب هستند. چندین مزیت کانکتور LC به شرح زیر است:

با اتصال LC می توان هزینه سیستم را کاهش داد. اندازه کانکتور LC نصف کانکتور SC سنتی است. بنابراین می تواند تراکم فیبر را در قفسه ها و پریزها دو برابر کند.

ویژگی پلاریزه کانکتور LC به حفظ جهت ارسال یا دریافت کمک می کند و تکرارپذیری بالا را تضمین می کند.

کانکتور LC دارای یک قفل ضد گیر است که می تواند دوام را بهبود بخشد و کار بازآرایی ناشی از اتصال را کاهش دهد.

برای نصب زمان زیادی نمی گیرد، زیرا نیازی به نصب کانکتورهای قابل نصب در میدان نیست.

آداپتور فیبرنوری نگزنس  LC-LC سینگل مود داپلکس UPC

آداپتورهای فیبر نوری (که کوپلر نیز نامیده می شود) برای اتصال دو کابل فیبر نوری به یکدیگر طراحی شده اند. آنها در نسخه هایی برای اتصال فیبرهای منفرد به یکدیگر (سیمپلکس)، دو فیبر با هم (داپلکس) یا گاهی اوقات چهار فیبر با هم (چهار) عرضه می شوند.

آداپتورها برای کابل های چند حالته یا تک حالته طراحی شده اند. آداپتورهای تک حالته تراز دقیق تری از نوک کانکتورها (فرول ها) را ارائه می دهند. استفاده از آداپتورهای تک حالته برای اتصال کابل های چند حالته اشکالی ندارد، اما نباید از آداپتورهای چند حالته برای اتصال کابل های تک حالته استفاده کنید. این می تواند باعث ناهماهنگی فیبرهای تک حالته کوچک و از دست دادن قدرت سیگنال (تضعیف) شود.

هنگام اتصال دو فیبر چند حالته، همیشه باید مطمئن شوید که قطر هسته یکسانی دارند (50/125 یا 62.5/125). عدم تطابق در اینجا باعث تضعیف در یک جهت می شود (جایی که فیبر بزرگتر نور را به فیبر کوچکتر منتقل می کند).

آداپتورهای فیبر نوری معمولاً کابل‌هایی را با کانکتورهای مشابه (SC به SC، LC به LC و غیره) متصل می‌کنند. برخی از آداپتورها که “هیبرید” نامیده می شوند، انواع مختلفی از کانکتورها را می پذیرند (ST به SC، LC به SC و غیره). هنگامی که کانکتورها دارای اندازه‌های فرول متفاوت (1.25 میلی‌متر تا 2.5 میلی‌متر) هستند، همانطور که در آداپتورهای LC به SC یافت می‌شود، آداپتورها به‌دلیل فرآیند طراحی/تولید پیچیده‌تر، به‌طور قابل‌توجهی گران‌تر هستند.

اکثر آداپتورها در دو طرف مادگی هستند تا دو کابل را به هم وصل کنند. برخی از آنها نر-ماده هستند که معمولاً به پورت یک قطعه تجهیزات وصل می شوند. سپس به پورت اجازه می‌دهد تا کانکتوری متفاوت از آنچه که در ابتدا برای آن طراحی شده بود، بپذیرد.

پس طبق توضیحات داده شده در بالا؛ آداپتور فیبرنوری نگزنس  LC-LC سینگل مود داپلکس UPC در واقع یک آداپتور با کانکتور LC است که دو فیبر را به هم متصل می کند و از نوع پولیش UPC استفاده می کند

نظرات کاربران

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.

بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید.

به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آداپتور فیبرنوری نگزنس  LC-LC سینگل مود داپلکس UPC”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها0

  • جدیدترین
  • مفیدترین
  • دیدگاه خریداران

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

پرسش و پاسخ

هیچ پرسشی یافت نشد

    برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

    نقد و بررسی
    افزودن به سبد خرید
    مقایسه محصولات

    0 محصول

    مقایسه محصول
    مقایسه محصول
    مقایسه محصول
    مقایسه محصول