پاور سرور HPE 1000W M-CRPS Titanium؛ راندمان Titanium و Hot Plug برای سرورهای Gen12
پاور سرور HPE P67240-B21 یک منبع تغذیه 1000 واتی از خانواده M-CRPS است که برای سرورهای نسل HPE ProLiant Compute Gen12 ساخته شده است. این مدل رده راندمان Titanium دارد، ورودی 100 تا 240 ولت AC را میپذیرد و به صورت Hot Plug نصب و تعویض میشود. اگر برای سرور اچ پی نسل جدید به برق پایدار و کم اتلاف نیاز دارید، این پاور گزینه ای مناسب برای رک های سازمانی و دیتاسنتر است. پیش از خرید پاور سرور، مدل سرور و ولتاژ برق رک را در درخواست پیش فاکتور بنویسید تا انتخاب دقیق تر انجام شود.
مشخصات فنی پاور سرور
| ویژگی | مقدار |
|---|---|
| پارت نامبر | P67240-B21 |
| فرم فاکتور | M-CRPS با عرض 60 میلیمتر |
| خروجی در ورودی 200 ولت و بالاتر | تا 1000 وات |
| خروجی در ورودی 100 تا 120 ولت | تا 800 وات |
| رده راندمان | 80 PLUS Titanium |
| ورودی و فرکانس | 100 تا 240 ولت AC، 50 تا 60 هرتز |
| کانکتور ورودی و ضریب توان | C14، ضریب توان 0.99 |
ویژگی ها و مزایای پاور سرور HPE 1000W M-CRPS Titanium
۱. راندمان Titanium: برق کمتر هدر می رود
این پاور در رده 80 PLUS Titanium قرار دارد و خانواده M-CRPS Titanium تا 96 درصد راندمان ارائه میکند. مزیت عملی آن این است که بخش کمتری از برق ورودی به گرما تبدیل میشود. در رکی که چند سرور همزمان و شبانه روز کار میکنند، این موضوع روی قبض برق و بار خنک کننده اثر مستقیم دارد.
۲. توان 1000 وات در ورودی 200 ولت و بالاتر
در ورودی 200، 208، 230 و 240 ولت، پاور تا 1000 وات توان میدهد. برای دیتاسنتر و رک هایی که برق 200 ولت به بالا دارند، این توان برای بسیاری از پیکربندی های سرور اچ پی نسل Gen12 کافی است. قبل از انتخاب، مصرف واقعی سیستم خود را با این عدد مقایسه کنید.
۳. پشتیبانی از ورودی 100 تا 240 ولت AC
دامنه ورودی وسیع، نصب در محیط های برقی متفاوت را ممکن میکند. فقط یک نکته مهم وجود دارد: در ورودی 100 تا 120 ولت توان خروجی تا 800 وات است. پس اگر دنبال پاور سرور 1000 وات هستید، ولتاژ رک را اول اندازه بگیرید.
۴. ضریب توان 0.99
ضریب توان نزدیک به یک یعنی پاور از جریان ورودی استفاده بسیار موثری میکند. برای مدیران زیرساخت، این ویژگی در کنار راندمان بالا به مدیریت بهتر مصرف برق کمک میکند و برای رک های پر سرور اهمیت بیشتری دارد.
۵. طراحی M-CRPS با عرض 60 میلی متر
فرم فاکتور M-CRPS با مشخصات OCP سازگار است. این طراحی در سرورهای سازگار Gen12 اجازه میدهد قطعات یدکی میان چند پلتفرم مشترک باشند. نتیجه آن ساده تر شدن مدیریت موجودی انبار و کاهش تنوع قطعات یدکی است.
۶. Hot Plug: تعویض بدون پیچیدگی
قابلیت Hot Plug دسترسی و تعویض سریع را در سرورهای سازگار فراهم میکند. دسته بزرگ تر پاور وضعیت منبع تغذیه را نشان میدهد و هنگام سرویس، گرفتن و خارج کردن آن را راحت تر میکند. این ویژگی زمان نگهداری را برای تیم شبکه کوتاه تر میکند.
۷. پشتیبانی از افزونگی و Power Domain
با نصب چند پاور M-CRPS یکسان در یک Power Domain، سرور میتواند در حالت N-1 و حالت های Load-Balanced یا High-Efficiency کار کند. HPE برای دسترسی به قابلیت های کامل افزونگی توصیه میکند پاورهای یک Power Domain از نظر توان و رده راندمان یکسان باشند.
۸. سازگاری با خانواده های منتخب Gen12
این مدل با DL320، DL325، DL345، DL340، DL380a Gen12 و XD230 سازگار است. مزیت آن برای خریدار این است که اگر سرور شما در این فهرست باشد، منبع تغذیه ای متناسب با نسل جدید HPE دارید. اگر نمیدانید پاور سرور اچ پی شما با این مدل هماهنگ است یا نه، مدل دقیق سرور را هنگام ثبت پیش فاکتور اعلام کنید.
۹. کانکتور ورودی C14
ورودی C14 کانکتوری رایج در تجهیزات رک است و اتصال را ساده میکند. البته نوع کابل برق مناسب را با توجه به تجهیزات رک و الزامات پروژه انتخاب کنید.
۱۰. مناسب زیرساخت های سازمانی و دیتاسنتر
ترکیب راندمان Titanium، افزونگی و سرویس پذیری آسان، این پاور را برای محیط هایی مناسب میکند که پایداری برق در آنها اولویت دارد. اگر قصد خرید پاور سرور hp برای چند سرور را دارید، تعداد و مدل سرورها را هم در پیش فاکتور بنویسید.
نکته انتخاب: این پاور با HPE 1000W Flex Slot Titanium یکی نیست. هر دو 1000 وات هستند، اما اسلات و فرم فاکتورشان فرق دارد و جایگزین هم نمیشوند.
کاربردهای پاور سرور HPE 1000W M-CRPS Titanium
۱. دیتاسنتر و اتاق سرور سازمانی
تامین برق پایدار و کم اتلاف برای سرورهای Gen12 که شبانه روز روشن هستند و راندمان Titanium در آنها صرفه جویی ملموس ایجاد میکند.
۲. سرورهای رک DL320 و DL325 و DL340 و DL345
منبع تغذیه اصلی یا مکمل برای این خانواده های سازگار HPE ProLiant Compute Gen12 که در پروژه های سازمانی رایج هستند.
۳. سرور DL380a Gen12 و XD230
مناسب پیکربندی های سازگار این دو مدل، به شرط بررسی مشخصات سرور و میزان مصرف واقعی سیستم پیش از خرید.
۴. زیرساخت های دارای افزونگی
نصب چند پاور یکسان در یک Power Domain برای کار در حالت N-1 و استفاده از حالت های Load-Balanced و High-Efficiency.
۵. رک هایی با برق 200 ولت به بالا
بهترین استفاده از ظرفیت کامل 1000 وات در ورودی 200، 208، 230 و 240 ولت. در ورودی 100 تا 120 ولت توان تا 800 وات خواهد بود.
۶. تعویض و ارتقای پاور بدون توقف طولانی
قابلیت Hot Plug و دسته بزرگ پاور، کار تیم شبکه را هنگام سرویس و جایگزینی منبع تغذیه ساده تر میکند.
۷. انبار قطعات یدکی چند پلتفرمی
طراحی M-CRPS با عرض 60 میلیمتر در سرورهای سازگار Gen12 امکان استفاده از قطعات یدکی مشترک را میدهد و مدیریت موجودی را راحت تر میکند.
این پاور سرور برای چه سرورهایی مناسب است و برای چه سرورهایی نیست؟
پاور HPE P67240-B21 برای خانواده های منتخب HPE ProLiant Compute Gen12 شامل DL320، DL325، DL345، DL340، DL380a و XD230 طراحی شده است. برای سرورهای نسل های قدیمی تر مثل G9 و G10 یا سرورهایی که اسلات Flex Slot دارند مناسب نیست، چون فرم فاکتور M-CRPS با آنها جایگزین نمیشود. پیش از خرید، مدل دقیق سرور خود را بررسی کنید.
اگر سرور شما از نسل Gen9 یا Gen10 است و اسلات Flex Slot دارد، این مدل برایتان مناسب نیست و میتوانید پاور سرور HPE 800W Low Halogen را بررسی کنید.
نکته مهم برای انتخاب توان
توان این پاور به ولتاژ ورودی بستگی دارد: در 200 ولت و بالاتر تا 1000 وات و در 100 تا 120 ولت تا 800 وات. پس قبل از خرید، ولتاژ واقعی رک و مصرف سیستم را بسنجید.
قیمت پاور سرور HPE 1000W M-CRPS Titanium؛ استعلام روز و موجودی P67240-B21
قیمت پاور سرور hp به موجودی، شرایط روز بازار و تعداد سفارش بستگی دارد، به همین دلیل عدد ثابتی برای P67240-B21 اعلام نمیشود. برای دریافت قیمت پاور سرور اچ پی و بررسی موجودی، «درخواست پیش فاکتور» را ثبت کنید یا با کارشناسان اِندمود تماس بگیرید. مدل سرور Gen12 و ولتاژ برق رک را در درخواست بنویسید تا پیش فاکتور دقیق تر و سریع تر برایتان صادر شود.
خرید پاور سرور HPE 1000W M-CRPS Titanium با پیش فاکتور اختصاصی اِندمود
اگر دنبال خرید پاور سرور hp برای سرورهای نسل Gen12 هستید، مدل P67240-B21 با راندمان Titanium، قابلیت Hot Plug و ورودی 100 تا 240 ولت AC گزینه ای دقیق برای زیرساخت سازمانی است. قیمت پاور سرور اچ پی به موجودی و شرایط روز بازار بستگی دارد، پس برای قیمت لحظه ای و موجودی، «درخواست پیش فاکتور» را ثبت کنید یا با کارشناسان اِندمود تماس بگیرید. مدل سرور و ولتاژ برق رک را در درخواست بنویسید تا انتخاب سریع تر و دقیق تر انجام شود.
⁉️سوالات متداول درباره خرید پاور سرور HPE 1000W
1. اگر برق رک من 110 ولت باشد، این پاور 1000 وات میدهد؟
خیر، در ورودی 100 تا 120 ولت توان تا 800 وات است و 1000 وات کامل فقط در ورودی 200 ولت و بالاتر به دست میآید. پیش از خرید، ولتاژ رک را بسنجید.
2. آیا این پاور سرور به جای پاور 1000 وات Flex Slot نصب میشود؟
خیر، هر دو 1000 وات هستند اما اسلات و فرم فاکتورشان فرق دارد و جایگزین هم نمیشوند. این مدل از نوع M-CRPS با عرض 60 میلیمتر است.
3. پاور سرور hp برای سرور G9 یا G10 هم مناسب است؟
این مدل برای خانواده های منتخب Gen12 معرفی شده است، نه نسل های قدیمی تر. اگر سرور شما G9 یا G10 است، مدل سرور را اعلام کنید تا پاور سازگار پیشنهاد شود.




نقد و بررسیها1